Kaip efektyviai nuvalyti dviratį?

 

Dviratis – itin patikima ir praktiška transporto priemonė, kuria, tinkamai pasiruošus, galima naudotis beveik ištisus metus. Lietuvoje dviračių sezonas dažniausiai prasideda įpusėjus pavasariui ir baigiasi sulig pirmuoju sniegu ar šalnomis – apie lapkritį. Dviratis patrauklus ir tuo, jog jis nereikalauja daug investicijų, jį išlaikyti nėra brangu. Kaip bebūtų, jei dviratį po turiningo ir smagaus sezono palikote likimo valiai, vertėtų juo pasirūpinti dabar. Žemiau rasite patarimus, kaip tinkamai nuvalyti dviratį. Jie tiks kiekvienam dviratininkui, o ypatingai – hibridinių ir kalnų dviračių savininkams.

 

 

Rėmo ir kitų dalių valymo ypatumai

 

Dviratį pravartu nuvalyti po kiekvieno purvo voniomis paženklinto pasivažinėjimo. Kalnų ir hibridiniai dviračiai nuo tokių kelio ypatumų nukenčia dažniausiai. Jeigu to padaryti negalite, apsiribokite bent jau pavarų sistemos ir amortizatorių paviršiniu nuvalymu. Vis dėlto pasibaigus sezonui dviratį švariai nuvalyti yra būtina.

 

Jeigu ant dviračio yra daug įsisenėjusių, pridžiūvusių nešvarumų, suraskite vandens purkštuką, nupurkškite būtent tas vietas ir trumpam palikite, kad vanduo įsigertų. Vėliau, naudodamiesi šluotele ar medžiagine skiaute, nešvarumus nuvalysite gerokai lengviau ir sumažinsite tikimybę subraižyti rėmo paviršių. Rekomenduojame susilaikyti nuo pagundos naudotis aukšto slėgio įrenginiais, nes tuomet vanduo gali lengviau prasiskverbti į tarpines, guoliavietes, kitas judančias dalis ir gerokai paspartinti jų nusidėvėjimą. Verčiau rinktis sodo ar buitinius purkštuvus. Nesijaudinkite – to tikrai pakaks, kad tiek plento, tiek hibridiniai dviračiai būtų švarūs.

 

 

Išsiversite ir be specialių priemonių

 

Muiluota kempinėlė, keli šepetėliai taip pat turėtų įeiti į reikmenų dviračio priežiūrai sąrašą. Jei norite, kad dviratis ypatingai žvilgėtų, galite naudoti specialius šampūnus, kitokias priemones. Kempinėles dažnai suplėšo aštrios detalės, todėl po ranka turėkite atsarginių. Valydami rėmą, sėdynę, vairą, ratus kempinėles reguliariai išplaukite, kad jose neliktų purvo, galinčio patekti ant jau nuvalytų vietų.

 

Sudėtingiau prieinamoms vietoms (tarp priekinių žvaigždžių ir centrinės ašies, galinio trikampio) išvalyti naudokite šepetėlius. Jei tam tikrų vietų nuvalyti negalite, nuimkite ratus – taip galėsite kruopščiau nuvalyti ir juos. Hibridiniai dviračiai neretai turi purvasaugius – juos taip pat laikinai nuimkite ir švariai nuvalykite. Baigę darbą, šluoste nusausinkite dviratį.

 

 

Metas pereiti prie važiuoklės

 

Vienas didžiausių pavarų sistemos priešų – purvas, esantis tarp grandinės narelių. Jis ne tik pablogina pavarų perjungimo kokybę, mynimo efektyvumą, bet ir skatina greitesnį grandinės nusidėvėjimą. Šioje vietoje viskas gali pasisukti neigiama kryptimi ypač greitai: neprižiūrėta grandinė išsitampys greičiau, tuo pačiu greičiau dils galinis žvaigždžių blokas ir priekinės žvaigždės.

 

Jeigu Jūsų dviratis turi diskinius stabdžius, prieš pradedant važiuoklės valymą reikėtų uždengti galinio rato diską ir stabdžių suportą – ant jų paviršiaus negali patekti tepimo priemonių. Jeigu neturite specialių valiklių ar nuriebalinimo priemonių, skirtų pavarų sistemai, galite naudoti netgi buitinius indų ploviklius. Hibridiniai dviračiai dažnai naudojami kelionėms, jais įveikiama nemažai kilometrų, todėl važiuoklei skirkite pakankamai dėmesio.

 

 

Grandinei – išskirtinis dėmesys

 

Užpilkite ar užpurkškite riebalus šalinančios priemonės ir, laikydami kempinę ar medžiagos skiautę aplink grandinę, sukite pedalus atgal. Turėtumėte matyti, kaip purvas pasišalina. Jeigu giliau prikibusios purvo dalelės nenusivalo, pasitelkite į pagalbą šiurkštesnį šepetėlį ir narelius pakartotinai pravalykite juo. Tą patį principą taikykite galinėms bei priekinėms žvaigždėms. Baigus valyti grandinė neretai atrodo gana švari, tačiau nusausinant ją vis dar matomos juodos dėmės. Tokiu atveju pamėginkite dar kartą greitai pravalyti grandinę. Likę nešvarumai turėtų dingti.

 

Įsitikinę, jog grandinė yra visiškai švari, gerai ją nusausinkite ir sutepkite. Persistengti nereikia – užtenka po lašą tepalo ant kiekvieno grandinės narelio.

 

 

Tikimės, jog šie patarimai Jums padės ir kalnų, plento bei hibridiniai dviračiai pavasarį pasitiks lyg nauji. Atminkite, kad prižiūrimas ir valomas dviratis ne tik atrodo patraukliau, bet ir ilgiau tarnauja.