5 priežastys pradėti važiuoti dviračiu jau šiandien

 

Elektrinis, hibridinis ar tiesiog miesto dviratis – tai gamtą sauganti transporto priemonė, teigiamai veikianti ne tik fizinę, bet ir psichinę žmogaus sveikatą. Moksliniai tyrimai rodo, kad važinėjimas dviračiu padeda sustiprinti ir treniruoti raumenis, sumažinti stresą, lengviau atsipalaiduoti ir pajusti gyvenimo džiaugsmą. Abejojantiems, ar verta įsigyti dviratį, pateikiame dar 5 rimtas priežastis pradėti ieškoti naujos transporto priemonės arba traukti užmirštą dviratį iš garažo ar rūsio.

 

 

1.   Dviračiai taupo Jūsų laiką ir pinigus

 

Įsigijus aukštos kokybės dviratį, ilgainiui investicija atsiperka. Vis daugiau žmonių šiltais rytais mina dviračiu į darbą, taip aplenkdami didžiules eismo spūstis ir sutaupydami nemažai laiko. Važiuojant į darbą automobiliu ir stoviniuojant spūstyse, padidėja kuro sąnaudos. Net paprasčiausias miesto dviratis padeda ne tik greičiau pasiekti darbo vietą, bet ir išvengti didelių išlaidų degalams, tausoti aplinką.

 

 

2.   Minant dviratį lengviau atsikratyti antsvorio

 

Daug žmonių tiksliai nežino, kaip sportinė veikla apkrauna skirtingus raumenis. Pavyzdžiui, lankantis sporto salėje ar bėgiojant kojos ir nugara gali gauti kenksmingos apkrovos. Važiuojant dviračiu – atvirkščiai. Tai – patogus būdas pagražinti kūno linijas, ypatingai šlaunų srityje. Be to, minant dviratį gryname ore galima ir pasigėrėti gražia gamta, ir deginti kalorijas.

 

 

3.   Važiuojant dviračiu sumažinama vėžio ir širdies ligų rizika

 

Kasdien važinėjant dviračiu, rizika susirgti vėžiu gali būti sumažinta 45 procentais, o širdies ligų rizika sumažėja iki 52 procentų. Tad jei gyvenate didmiestyje ir vis dar svarstote, ar Jums reikalingas hibridinis ar patogus miesto dviratis, šis argumentas neturėtų kelti abejonių.

 

 

4.   Tai – puikus būdas pagerinti nuotaiką ir išvengti negatyvių minčių

 

Aktyvi fizinė veikla ir grynas oras organizme skatina gamintis laimės hormonus – endorfiną, serotoniną ir dopaminą. Be to, minant dviratį pagerėja deguonies patekimas į smegenis. Tai sužadina neuronų veiklą, padedančią jaustis laimingesniais, geriau kovoti su stresu.

 

 

5.   Reguliariai važiuojant dviračiu gerinama miego kokybė

 

Paklauskite savęs: kaip dažnai vargina miego sutrikimai? Ar visuomet prabundate puikiai pailsėję ir išsimiegoję? Dviratis gali padėti išspręsti šias problemas. Užtenka vos 20–30 minučių pasivažinėjimo per dieną. Malonų efektą lemia ir grynas oras, ir aktyvi fizinė veikla. Šie du faktoriai padeda iš organizmo pašalinti streso hormoną – kortizolį, neleidžiantį užmigti giliu miegu ir kokybiškai pailsėti. Tad jeigu Jūsų garaže ar rūsyje slepiasi pamirštas miesto dviratis – laikas jį traukti laukan, o jei tokio nėra – metas jį įsigyti.

 

 

Važinėti dviračiu galima ir kaitinant saulei, ir lyjant, svarbiausia – tinkama apranga, apsauganti nuo lietaus ar vėjo gūsių. Dažni pasivažinėjimai ilgainiui padeda pagerinti kūno formas, sustiprinti raumenis, o svarbiausia – tai tampa dar viena smagia laisvalaikio veikla, dažnai vienijančia visą šeimą. Ruduo nėra dviračių sezono pabaiga, tad išsirinkite puikią priemonę, pasirūpinkite patogiais aksesuarais ir atraskite riedėjimo dviračiu malonumą iš naujo.

 

 

?>