Dviračių oponentų ir netgi kai kurių entuziastų gretose vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad žiemą važinėti dviračiu – sunkiai įmanoma. Tačiau peržvelgus kelerių metų orų tendencijas šaltuoju metų laiku galima pastebėti, kad sąlygos nebuvo itin atšiaurios. Deja, gausaus būrio dviratininkų gatvėse išvysti nepavyko. Vienos iš pagrindinių to priežasčių – tinkamos aprangos trūkumas ir prastas dviračio paruošimas žiemos kelionėms. Ištaisę keletą klaidų, kurios važinėjimą dviračiu žiemą gali paversti atgrasia mintimi, imsite labiau mėgautis šios dviratės transporto priemonės teikiama nauda net spustelėjus šaltukui ir sniegui nuklojus takus.
Ko gero, visi žinome, kaip baigiasi šis posakis ir tai yra visiškai tiesa – šaltiems orams pritaikyta dviratininko apranga kelionių metu padės išlaikyti pastovią kūno temperatūrą ir neperkaisti, o sustojus – neperšalti. Dažnai apsirengiama per daug – dėl to sukaupiamas šilumos perteklius ir imama gausiai prakaituoti. Drabužiai tampa šlapi, jie nebegali išlaikyti šilumos, ir tuomet atkeliauja nemaloni šalčio banga.
Apsirengti per plonai taip pat pavojinga – galite lengvai peršalti, o galvoje nuolat kirbant mintims apie židinį ir karštą arbatą sunkiau sutelkti visą dėmesį į kelią, tad važiuoti tampa labiau pavojinga. Kad išvengtumėte šių pojūčių, rekomenduotina aprangą sluoksniuoti.
Šiuo principu vadovaujasi žiemos sporto atstovai – slidininkai, snieglentininkai. Dviratininko apranga šaltu oru taip pat turėtų būti sudaryta iš kelių dalių, turinčių turi savo specifinę funkciją:
Funkcionali dviratininko apranga žymiai pagerins važiavimo komfortą ir padės jaustis patogiai visos kelionės metu.
Kojos, rankos, kaklas ir galva – kūno dalys, kurios šąla greičiausiai. Todėl būtina pasirūpinti šiltomis pirštinėmis, kuriomis būtų galima patogiai laikyti vairą, stabdyti ir perjungti pavaras. Taip pat reikia vėjo ir drėgmės nepraleidžiančių antbačių (jeigu nenorite investuoti į žiemai skirtus dviratininko batus), kurie išlaikys kojas sausas ir šiltas, pošalmio galvai ar balaklavos viso veido šilumai. Kaklui šildyti skirti specialūs apdangalai ar skaros. Atminkite, kad jeigu galūnės šals, važiuoti bus labai nemalonu.
Gera dviratininko apranga – pusė darbo, belieka dviratį pritaikyti žiemos iššūkiams. Dygliuotos ar platesnės, stambiu protektoriaus raštu pasižyminčios padangos būtinos, kai yra sniego ar ledo. Jos užtikrins geresnį sukibimą su kelio danga ir pagerins stabdymo efektyvumą.
Kritimo tikimybė važiuojant sunkiomis sąlygomis išauga, tad naudokite kelių, alkūnių apsaugas – juk saugumo niekuomet nebus per daug. Jeigu nenorite, kad jos matytųsi, galite jas paslėpti po viršutiniais drabužiais. Purvasaugiai užtikrins, kad kelionės metu išliktumėte švaresni. Svarbiausia – būkite budrūs, stebėkite aplinką, venkite staigių judesių ir stabdykite palaipsniui. Jūsų akys ir šaltas protas – patikimiausia apsauga kelyje.