Dviratis – naudinga priemonė vaiko aktyvumui skatinti. Tikėtina, kad daugelis dabartinių tėvų vaikystėje patys be galo džiaugėsi dviračio teikiamu malonumu, o užkietėję velomanai savo atžalas minti pedalus skatina nuo pat mažų dienų. Tačiau ne visi atsiminimai gali būti tokie smagūs: jeigu buvote pasodinti ant gerokai per didelio dviračio ir vėliau, negalėdami nuo jo nulipti, tiesiog nuvirtote ant šono, tikrai suprasite, ką turime omenyje. Būtent todėl pirmojo dviračio parinkimas mažiesiems yra toks svarbus – padarius klaidų, vaiko meilė dviračiui gali dingti negrįžtamai. Žemiau – aspektai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
Vaikiški dviračiai dažniausiai renkami atsižvelgiant į šiuos du kriterijus. Be to, gamintojai neretai kategorizuoja savo pasiūlą būtent pagal juos. Paprastai vaiko dviratis turėtų būti keičiamas nauju kas porą metų. Žinoma, tai yra labai individualu – viskas priklauso nuo vaiko augimo spartos, įgūdžių ir komforto poreikio. Pavyzdžiui, 12 colių dydžio ratai yra skirti vaikams nuo 2 iki 4 metų amžiaus, tačiau jeigu atžala savo ūgiu ženkliai pranoksta savo bendraamžius, reikės ieškoti didesnio skersmens ratų. Didžiausia pasiūla yra 12, 16, 20 ir 24 colių ratų. 26 colių ir didesni ratai skirti paaugliams arba suaugusiems.
Paklauskite bet kurio patyrusio dviratininko, ir jis akimirksniu atsakys, jog rėmas yra svarbiausias dviračio elementas. Vaikiški dviračiai – ne išimtis. Skirtingų gamintojų rėmų dydžiai gali keistis. Esminės yra kelios rėmo vietos:
Svarbiausia – nepirkti dviračio penketui metų į priekį, tikintis, kad atžala jį kada nors „priaugs“. Važinėti tokiu dviračiu bus ne tik nepatogu, bet ir pavojinga. Taip pat atsižvelkite į svorį – nepaisant iš pažiūros mažo dydžio, kai kurie vaikiški dviračiai būna neįtikėtinai sunkūs. Ši tendencija yra ypač ryški nežinomų gamintojų importuotoje produkcijoje. „Dviratis KROSS“ pasiūlą sudaro pasaulyje pripažintų gamintojų produkcija, tad rinkdamiesi iš čia galite būti ramūs dėl dviračio ergonomiškumo, patogumo ir patvarumo.
Būtina pasirūpinti visokeriopu savo atžalos saugumu, nes mokantis važiuoti kritimų, ko gero, nebus įmanoma išvengti. Vaikas privalo visuomet dėvėti šalmą – net jeigu išvažiuojama vos kelioms minutėms su Jūsų priežiūra. Kelių, alkūnių apsaugos bei apsauginės pirštinės taip pat reikalingos siekiant sumažinti kritimo žalą. Atraminiai ratukai pradžioje taip pat naudingi – jie padės išlaikyti balansą. Ratukų aukštį galėsite reguliuoti priklausomai nuo vaiko įgūdžių.
Tikimės, kad šie patarimai padės išrinkti vaikui patogų dviratį, kurio vairavimo subtilybių jis uoliai mokysis. Nepamirškite, jog vaikiški dviračiai skirti kone visą gyvenimą prisimenamam džiaugsmui – suteikite jį savo atžalai.