Kalėdos artėja: padovanokite vaikui svajonių dviratį

 

Kalėdos – dovanų ir siurprizų metas. Šios šventės laukia tiek užkietėję dviratininkai, slapčia įsigiję norimą komponentą ar aksesuarą, tiek vaikai. Jeigu Jūsų atžala jau senokai svajoja turėti dviratį, šios Kalėdos gali būti puikia galimybe po eglute palikti būtent jį. Padėsime ne tik išrinkti tinkamą vaikišką dviratį, tačiau ir pasiūlysime keletą idėjų, kaip pateikti dovanojamą dviratį, kad vaikas tai prisimintų dar ilgai.

 

 

Pradėkite nuo ratų dydžio

 

Nėra vieno griežtai apibrėžto standarto, tačiau dviračio ratų dydis dažniausiai parenkamas atsižvelgiant į vaiko amžių ir ūgį. Išskirtiniais atvejais, jeigu vaikas pagal savo amžių yra gerokai ūgtelėjęs, gali tekti rinktis didesnius ratus. Vaikiški dviračiai pagal ratų dydį ir vaiko amžių skirstomi į:

 

  • Balansinius dviratukus. Jie skirti vaikams iki 2 metų;
  • 12 colių ratais. Skirti nuo 2 iki 4 metų amžiaus vaikams;
  • 16 colių ratais. Jie tiks vaikams nuo 4 iki 6 metų;
  • 20 colių ratais. Tiks 6–8 metų amžiaus vaikams;
  • 24 colių ratais. Šis ratų dydis tinkamas 8–12 metų vaikams.

 

 

Atsižvelkite į rėmo aukštį

 

Tinkamai parinkti dydį yra labai svarbu, nes per mažas arba per didelis dviratis bus nepatogus ir galimai kels pavojų vaiko saugumui. Be to, jeigu nusižiūrėjote keletą dviračių, atkreipkite dėmesį ne tik į ratų dydį, bet ir į jų rėmo geometriją – skirtingų gamintojų modeliai neretai skiriasi. Šia savybe pasižymi ne tik vaikiški dviračiai – pavyzdžiui, kai kurie gamintojai konfigūruoja savo rėmų dizainą taip, kad sėdynės vamzdis būtų trumpesnis, tačiau viršutinis vamzdis ir atstumas iki rankos nepakistų.  

 

Atsižvelkite ir į viršutinio rėmo vamzdžio (angl. top tube) aukštį ir sėdynės vamzdžio (angl. seat tube) ilgį. Aukštesnis rėmas ir ilgesnis sėdynės vamzdis labiau tiks aukštesniam vaikui, nes sėdynę saugiai iškelti galima aukščiau (palikus per mažai sėdynkočio, galima apgadinti rėmą arba patį sėdynkotį) ir vaikas gali patogiai siekti žemę kojomis. Gamintojai dažniausiai pateikia rėmų dydžių lenteles, tačiau vadovaukitės jomis atidžiai.

 

 

 

Nesuklyskite dėl spalvos ir dizaino

 

Vaikai auga taip pat greitai, kaip ir keičiasi jų norai. Pernelyg ryškių spalvų ar akcentų vaikiški dviračiai gali pabosti. Atsižvelgti į vaiko norus reikia, tačiau pažvelkite į tai strategiškai: galima rinktis ryškias spalvas, tačiau jos turėtų būti universalios – žalia, geltona, oranžinė, mėlyna tiks daugeliui vaikų. Jeigu vaikas nori aksesuarų (krepšio, lempų, bagažinės ir t.t.), jie turėtų būti nesunkiai nuimami. Idealiu atveju, atsižvelgiant į vaiko augimą, dviratį reikėtų keisti kas 2–3 metus, tačiau blogai pasirinktas modelis šį periodą gali ženkliai sutrumpinti.

 

 

 

Išlaisvinkite kūrybiškumą pakuodami

 

Neretai didžiulį įspūdį palieka ne tik dovana, tačiau ir tai, kaip ji yra pateikiama. Vaikiški dviračiai nėra itin dideli, tad galite dovanų popieriumi apvynioti dėžę, kurioje bus naujasis dviratis. Paprasčiausias, tačiau žavus būdas yra tiesiog uždėti ant dviračio didelį kaspiną ir palikti jį šalia eglutės.

 

Jei norite sužadinti vaiko smalsumą, įdėkite dviračio nuotrauką į mažą dėžutę ir joje parašykite nuorodas, kur ir kaip galima rasti paslėptą dovaną. Taip pat galite į dovanų popierių suvynioti atskiras dviračio dalis, o jei esate apsišarvavę kantrybe ir pasižymite ypatingu kruopštumu, visą dviratį apklijuokite šventiniu dovanų popieriumi – tokios dovanos Jūsų vaikas tikrai neužmirš.

 

 

Padovanokite būsimajam dviratininkui įsimintiną dovaną, kuri suteiks jam begalę džiaugsmo, uždegs noru mokytis ir atrasti savąjį talentą. Galbūt Jūsų vaikas – būsimas čempionas? Kaip bebūtų, linkime, kad vaikiški dviračiai dovanų įkvėptų nuostabiausioms gyvenimo kelionėms.

 

 

?>